Site icoon Design Thinking by Doing

Back to the future.

backtothefuture_914.001

Gisterochtend besloot ik op het laatste moment mijn afspraak in Eindhoven af te zeggen en naar het Cinekid Congres te gaan. Als student master kunsteducatie betaalde ik € 39,50 in plaats van € 125,- dus besloot ik bij de online betaling een donatie te doen van € 10,- aan Cinekid. En van die, op het allerlaatste moment in alle vroegte, verandering van mijn dagprogramma heb ik geen spijt. Want afgezien van het feit dat ik een aantal zeer interessante sprekers zag kwam ik ook medemaster student Floor tegen en mochten we als deelnemers aan het congres om 18.00 zonder kinderen als kleine kinderen het Medialab in. Hier  dumpte ik virtueel bungee, liep ik een museum met hele vreemde voorwerpen en zag ik Tijmen Lohmeier een Mondriaan op een paar witte blokken projecteren. En probeerde ik ik met een groot masker waarin een beeldschermpje zat met het videobeeld van bovenaf een vreemde een hand te geven. De mogelijkheden van nieuwe technologie om kinderen iets te leren of nieuws te laten ervaren zijn eindeloos. En zeker als je bedenkt dat de mobile telefoon steeds meer gewoon goed wordt. Want je hebt niet eens meer een dure Virtual Reality bril nodig om je in virtuele werelden te bewegen. Facebook kocht voor $ 2.000.000.000 Oculus Rift.

En wat kregen wij als congresdeelnemers in een Oprah Winfrey Kado Moment toen wij van de lunch terugkwamen?

Jaha.

De Google Cardbox.

Ruim 100 jaar geleden maakten een aantal kunstenaars verbeeldingen van hoe Frankrijk er in het jaar 2000 uit zou zien. Er werden minstens 87 visies op de toekomst gemaakt en geprint in 1899, 1900, 1901 en 1910, eerst op papier als sigarendoos inserts en later als fotoansichtkaarten, echter nooit gedistribueerd. De enige bekende kaarten werden verkregen door schrijver Isaac Asimov die ze in zijn werk “Futuredays: A Nineteenth Century Vision of the Year 2000″ publiceerde.

Gisteren was het Back to the Future dag, namelijk 21 oktober 2015. Dé dag waar Marty McFly en Doctor Emmett Brown in Back to the Future II naartoe reisden. In die film uit 1989 deden ook deze schrijvers een poging te voorspellen hoe de wereld er nu uit zou zien. Is ze dat gelukt? Op RTLnieuws las ik dit:

Het voorspellen van de toekomst was vooral nattevingerwerk van schrijvers Robert Zemeckis en Bob Gale en hoewel ze er een paar keer flink naast zaten, blijken ze toch ook een aantal keer goed te hebben gegokt.

Deze voorspellingen zijn niet uitgekomen:

En dit hadden ze wel (of bijna) goed:

Op Back tot the Future dag zag ik de toekomst van het onderwijs. En die is nu. Want “to predict the future you don’t look ahead, you look around.”

Mobiele versie afsluiten