‘Design Thinking by Doing?? Wat bedoel je nu eigenlijk Cor? Vroeg een vriend laatst. Hij was na het lezen van een aantal posts helemaal de draad kwijt. De draad of de weg kwijt zijn is natuurlijk het mooiste wat er is maar aangezien hij 1200 km verderop in de regen door de Alpen reed, verwees ik hem toch even naar mijn waarom.
Ik schrijf op dit blog over empathie, creativiteit, prototyping branding en play. Aan het eind van elk verhaaltje moet ik het in een (of meerdere categorieën kunnen stoppen). Vandaag gaat het over empathie en prototyping. Vandaag wil ik het hebben over Cees de Vries. Cees de Vries is een van mijn favoriete Design Thinkers. Dat weet ie nog niet maar het werd tijd.
Cees de Vries eet elke woensdag frites met frikadellen bij ons. Dat is een traditie die ik heb overgenomen van mijn moeder die helaas veel te vroeg 2 jaar geleden is overleden. Cees is nog springlevend. Gelukkig. Cees is over de 70, heeft een boot die die zelf helemaal onderhoudt en een volkstuin van 300 m2. Ja, driehonderd vierkante meter! Ook die tuin onderhoudt Cees helemaal zelf. En voor alle duidelijkheid, het is geen grasveldje. Nee Cees verbouwt groenten. En dat is veel en hard werken. Maar dat is goed voor Cees……en mij. Want ik ben zijn trouwste klant. In het seizoen neemt Cees elke week een tasje mee met de meest heerlijke en eerlijke producten. Sla, andijvie, tomaten, rode kool, komkommers om er maar een paar te noemen. Allemaal biologisch en onbespoten. En zeg nou zelf. Je eigen eten verbouwen voor je familie is toch het mooiste wat er is. Het is eigenlijk een beetje God spelen. Knapper nog eigenlijk. God deed het in 7 dagen, zette Adam en Eva op de wereld en dacht verder ‘zoek het maar uit.’ Cees niet. Die doet het al jaren, luistert goed naar wat we lekker vinden en speelt vervolgens met de elementen om groene prototypes te maken. Dat kan Cees omdat ie er veel verstand van heeft, gemotiveerd is en de vaardigheden heeft.
En ik inspireer hem dan elke keer met een foto van voor en na. Die stuur ik dan naar zijn gmail adres. En die bekijkt ie op zijn iPad. Zo zijn wij samen een heel goed Design team. Design Thinking by Doing.
Voor:
Na:
Heerlijk. Rauwe andijvie, aardappel en gebakken stukjes frikadel. Geen frikadel speciaal dit keer.
Dankjewel Cees!
10 Responses to “een beetje god spelen”